Wycieczki po Obwodzie Kaliningradzkim

Najlepsze Wycieczki w obwodzie Kaliningradzkim:

Mierzeja Kurońska: Unikalny most piaszczysty pomiędzy niebieskim Morzem Bałtyckim i Zalewem Kurońskim! Mierzeja Kurońska w obwodzie KaliningradzkimMierzeja Kurońska – wycieczka, która najbardziej cieszy się popularnością wsród turystów, nie ma potrzeby opowiadać o niej. Będzie dla Ciebie wyjątkową! Co możesz zwiedzić? – Miejscowość Lesnoje, Muzeum Narodowy Mierzei Kurońskiej, Muzeum drzewa, Wydmę Muller, Fringillę – Stację Ornitologiczną1, miejscowość Rybacij, Tańczący Las, Wydmę Efę, Jezioro Łabędź! Wrócisz do domu mając niezapomniane wrażenia!
 czynna od  1-go kwietnia do 1-go listopada

Swietłogorsk i Przyroda: Pospaceruj wzdłuż uliczek i promenady przytulnego miasta-ogroda Swietłogorska – Do Mierzeijednego z najdroższych kurortów Morza Bałtyckiego i odpocznij oddychając świeżym morskim powietrzem na Mierzeje Kurońskiej! Miasto Swietłogorsk (niem. Rauschen) + Mierzeja Kurońska (Lesnoje i Rybacij) są odwiedzane podczas tej wycieczki.

Jantarnyj i Swietłogorsk: Dowiedz się więcej z historii wydobycia Bursztynu, kup dobre pamiątkiW Jantarnym znajdują się takie zabytki jak: Muzeum ‘Zamek Jantarnyj (niem. była nazwa Palmnicken)Bursztynowy’, kopalnia odkrywkowa Bursztynu, Muzeum Przesądów Rosyjskich i Morze Bałtyckie! I oczywiście obiad o godz. 14-tej w restauracji na świeżym powietrzu z widokiem na Morze! Następną cześć dnia można spędzić w ładnym mieście Swietłogorsk (niem. Rauschen).

Stadnina koni i miasto Czerniachowsk: Zwiedzisz centrum miasta z niektórymi zabytkami, kościołami, zapoznasz się z historią tego miasta, zobaczysz Zamekstadnina koni w Insterburgu Georgenburg, który prawdopodobnie jest jednym z najbardziej zachowanych średniowiecznych zamków w Północno-Wschodnich Prusach. Od razu za starym zamkiem znajduje się stadnina koni z 19-go wieku. Podróż do Czerniachowska zajmie około półtorej – dwie godziny samochodem. Stadnina koni w miejscowośći Majowka, Pruskie Zamki Georgenburg i Insterburg powitają Ciebie.

Bałtijsk, Jantarnyj: Będziesz zafascynowany tajemnicami, które wciąż ma miasto Bałtijsk. Warto zwiedzić Jantarnyj z jego Pillau w przeszłościzielonymi uliczkami, starymi domkami i największym zapasem bursztynu w całym świecie. Bałtijsk (niem. Pillau) jest główną bazą wojenną. Zobaczysz centrum miasta z jego zabytkami, muzeum Floty Bałtyckiej, latarnię w Bałtijsku. Po obiedzie odwiedzisz inne miasto – Jantarnyj, w którym znajdziesz Muzeum ‘Zamek Bursztynowy’, kopalnię odkrywkową Bursztynu i ładny park.

Bałtijsk,  Swietłogorsk, Mierzeja Kurońska (Wydma Efa): Jeżeli masz tylko jeden dzień, aby pozwiedzać dookoła –  ta wycieczka jest dla Ciebie! Morze Bałtyckie w SwietłogorskuNajważniejsze miejsca na bierząco są do zwiedzania! Prosimy wziąć pod uwagę, że podróż może trwać więcej niż 7-8 godzin i więcej czasu spędzisz w aucie. Najpierw zwiedzisz Bałtijsk, zobaczysz jego centrum z pomnikiem Piotra I, Latarnię, Muzeum Floty Bałtyckiej, powitasz Mierzeję Bałtycką na innym brzegu. Potem pojedziesz do Swietłogorska – szybkie zwiedzanie ładnego przytulnego miasta, jego promenady. I ostatnie miejsce jednodniowej podróży będzie Mierzeja Kurońska: Wydma Efa.

Także proponujemy do zwiedzania miasta Polessk i Zielenogradsk.

Dla wszystkich wycieczek w obwodzie Kaliningradzkim:

Miejsce spotkania: hotel
Miejsce pożegnania: hotel turysty albo jakieś inne miejsce w centrum miasta, które wybiera turysta
Czas trwania: 7-8 godzin (od 10-tej do 17-18-tej)

Cennik wycieczek – na zapytanie Plus proszę uwzględnić dodatkowe koszty: bilety wstępne do muzeów (€2-3 – to średnia cena biletów) i obiadek (proszę poinformować zawcześniej, jeżeli jesteś wegetariańcem, nie wszystkie restauracje w Kaliningradzie podają dania wegetariańskie. Przewodniczka zawsze byłaby wdzięczna za jakieś jedzonko albo kawę/herbatę podczas obiadu)

Proszę pamiętać: Wybierając wycieczki indywidualne zaproponowane przez Inkaliningrad.com – możesz sam planować swoją przygodę, możesz zapoznać się i zwiedzić miejsca, którymi jesteś zainteresowany! Witamy wszystkie Twoje pomysły.

Skontaktuj się z nami i zarezerwuj wycieczkę albo skorzystaj z naszej formy do reserwacji. 

Dziękujemy za zaufanie i wybranie InKaliningrad.com!