O nas

Zespół Inkaliningrad.com wita Państwa w obwodzie Kaliningradzkim!

Pomysł na stworzenie tej strony internetowej przyszedł do kierownika i założycielki kompanii Olgi podczas ukończenia studiów na Uniwersytecie w 2006 roku. Usługi dla turystów w tamtych czasach były nie na bardzo wysokim poziomie co do jakości. Na początku to było jako hobby dla niej, kiedy jednocześnie pracowała jako sekretarka w innej firmie i łączyła tamtą pracę z pracą pilota w weekendach. Po urodzeniu synka w 2012 roku Olga zdecydowała się całkowicie poświęcić swój czas na rozwój swojego biznesu. Ona włożyła dużo czasu i wysiłków w stworzenie nowych projektów, które pomogły polepszyć i rozwinąć usługi turystyczne dla obcokrajowców w obwodzie Kaliningradzkim. Usługi stały się bardziej dostępne dla turystów. Liczba turystów, zwiedzających Kaliningrad i tych, którzy wybierali usługi Inkaliningrad.com, wzrosła od 2007r. od 5-ciu osób na rok do 50-ciu indywidualnych turystów i kilku grup zorganizowanych w 2015r. Zainteresowanie obwodem Kaliningradzkim powiększyło się w ciągu ostatnich kilku lat i wciąż rośnie. Stosunkowo mały teren pomiędzy Polską a Litwą stał się dosyć popularny wśród gości z innych krajów i to z powodu swojej wyjątkowej historii, fascynującej przyrody i rozwiniętej infrastruktury.

Przedstawiamy nasze przewodniczki, mówiące w języku polskim. 

Olga Kliacina

Olga urozdiła się w Kaliningradzie i wciąż tam mieszka. Ona uwielbia podróżować. Jest osobą radosną, o szerokich horyzontach i zawsze wymyśla Pilot Olgacoś nowego. Jest bardzo kreatywnym człowiekiem i często oferuje mnóstwo rozwiązań / możliwości dla turystów, aby ich pobyt w Kaliningradzie był niezapomniany. Olga rozmawia po polsku i po angielsku. “Praca przewodnika ma niektóre wezwania, ale wciąż jest najbardziej satysfakcjonującą i wzbogacającą pracą dla mnie! Jestem na tyle zachwycona ją; lubię ją całym swoim sercem! Daje mi możliwość prezentować moje miasto z bogatą historią, dzielić się najlepszym co mamy w Kaliningradzie, rozmawiać z ludźmi różnych narodowości i w różnym przedziale wiekowym. Widząc szczęśliwe uśmiechy na twarzy turystów i ich pozytywne wrażenia jest na tyle inspirujące i czuję się niesamowicie spełniona. Praca pilota jest ekscytująca, kreatywna i dostarcza wiele pozytywnych emocji. Komunikacja, rozmowa pełna emocji ma dla mnie wielkie znaczenie”.

Jelena Żelezniak

Jelena Żelezniak urodziła się w Kaliningradzie, ale przez kilka lat mieszkała w Krakowie. Wróciła, aby odkryć dla siebie rodzinne miasto na nowo. Jelena ZelezniakUwielbia zarażać gości miasta sympatią do kaliningradzkich zakątków. Potrafi znaleźć niezwykłe w zwyczajnym, a nawet piękno w brzydocie. Umie dogadać się z dziećmi w różnym wieku, wymyślając guizy oraz zabawy ruchowe dla małych odkrywców miasta. Pasjonuje się fotografią, a więc podpowie, pod jakim kątem atrakcje turystyczne wyglądają na zdjęciach najkorzystniej.

Zespół Inkaliningrad.com jest gotowy na wszystkie wyzwania, zapytania od turystów, zwiedzających teren obwodu Kaliningradzkiego!

Dziękujemy za odwiedzanie naszej strony!